Dezynfekcja COVID-19/Koronawirus

W ostatnim czasie najczęściej wybierana metoda dezynfekcji, mająca na celu wysterylizowanie pomieszczenia lub pozbycie się z niego insektów czy grzybów, wykonywana jest poprzez zamgławianie. Jest to szybki, skuteczny, wydajny, a przede wszystkim bezpieczny sposób oczyszczania pomieszczeń. Używa się go nie tylko w budynkach, ale również pojazdach, w tym należących do komunikacji miejskich czy firm przewozowych.

Na czym polega dezynfekcja przez zamgławianie?

Odpowiednio dobrany środek chemiczny pod kątem zanieczyszczeń, których należy się pozbyć, wypuszczany jest ze specjalistycznego urządzenia wraz z silnym strumieniem powietrza. Sucha para wodna niemal natychmiast dociera do wszelkich zakamarków, do których trudno byłoby się dostać innymi metodami. Urządzenia do zamgławiania pomieszczeń rozpylają wewnątrz mikroskopijne krople, które szybko się rozprzestrzeniają i w krótkim czasie sprawiają, że cała powierzchnia wraz z meblami, ścianami i powietrzem wewnątrz stają się sterylnie czyste. Zamgławianie powierzchni to jedna z najszybszych znanych i renomowanych metod ich sterylizacji.

Kiedy stosuje się metodę zamgławiania?

Ten rodzaj dezynfekcji skuteczny jest w zamkniętej przestrzeni. Sprawdza się on w walce z drobnoustrojami, bakteriami, grzybami czy insektami. Generatory ULV stosowane przez naszą firmę, sterylizują pomieszczenia, roztaczając w nich minimalną potrzebną ilość środka biobójczego. W przeciwieństwie do innych rozwiązań metoda ULV świetnie sprawdza się do dezynfekcji powierzchni płaskich, ponieważ nie pozostawia na nich śladów ani lepkiego nalotu. Jest ona także w pełni bezpieczna do stosowania w miejscach takich jak biura, gabinety, przychodnie lekarskie czy lokale usługowe. Zależnie od wymiarów sterylizowanej powierzchni oraz zanieczyszczeń, których należy się pozbyć, używa się różnych środków biobójczych. Jednym z nich jest rozpylany przez generatory nadtlenek wodoru – świetnie usuwa on bakterie, wirusy oraz grzyby z otoczenia. Już kilkanaście minut po tym, gdy w pomieszczeniu wykonana została dezynfekcja powierzchni, znów można wejść do środka i korzystać z całkowicie sterylnej przestrzeni.